Top

 1. Önceki Ürün
  Sonraki Ürün
  Product 22 of 45
  Bu ürün, kataloğumuza 27 Mart 2014, Perembe tarihinde eklendi.

  * Ayak Detoks Makinası - İki kişi aynı anda
  [detos-1]

  Price:  2,084.21TL

  İon Clense Ayak Detoks Cihazı Çift Üniteli YENİ!

  Çift ünitelidir - 2 kişi aynı anda kullanabilir

  Negatif, pozitif ion tarama özellikli detoks cihazı.

  Dijital göstergelidir

  5 modlu çalışma sistemi mevcuttur.

  Ürünle birlikte gelen, cihaza takılarak kullanılan bel kemeri; iç organları ısıtır ve karın bölgesindeki yağları eritir.

  Set İçeriği

  İon Cleanse Detoks Cihazı

  2 Adet Array ( Elektrot)

  2 Adet Bel Kemeri

  2 Adet Bileklik

  Çanta sette yoktur orjinal kutusunda gelir

  Orjinal Kullanma Klavuzu ( İngilizce)

  **************************************

  Neden DETOKS yaptırmalıyız?

  TOKSİNLERDEN kurtulmaya ihtiyacımız var mı?

  Vücudumuz hergün kendini toksinlerden arındırma ihtiyacı duyar ve bunu doğal olarak yapar. Ancak vücuttan atılamayan toksinler yağlı dokularda, eklemlerde, kaslarda ve beyinde depolanır. Bu toksinler hücre zarı duvarlarını tıkayabilir, bu durum da normal hücre işlevlerinin yerine getirilmesi için gerekli besinlerin emilmesine engel olur. Buna bağlı olarak da zamanla vücut direncinde bir azalma ve lenfatik ve bağışıklık sistemlerinde zayıflama meydana gelir.

  Toksinler asidik olduğundan ve pH dengesini azalttığından bu azalma ve zayıflama pH bağlantılarında açıkça görülebilir. Detoks cihazı vücudun kendini tekrar dengelemesine, pH değerinin artırılmasına ve enerji seviyesinin yükseltilmesine yardımcı olur. 2003 yılında Nobel bilim ödülü almış iki Japon bilim adamının icadı olan % 100 doğal ve güvenli detoks cihazı ile vücuttaki toksinleri birkaç seansta ayaklarınızdan atıldığını hayretler içinde görecek ve neden sabahları halsiz kalktığınızın cevabını gözlerinizle göreceksiniz.

  Toksinler nasıl birikir?

  İçtiğimiz suda, yediğimiz yiyeceklerde, giydiğimiz kıyafetlerde, yaşadığımız evlerde, soluduğumuz havada ve kullandığımız kozmetiklerde ağır metaller, mineraller, sentetik kimyasallar, hormonlar ve hatta insan ve hayvan atıkları bulunmaktadır. Stres, travma, dengesiz beslenme ve hayat tarzı , vücudun doğal devrini bozar. Bu bozukluk vücuttaki kirlilik seviyesini arttırır.

  "DETOKS CİHAZININ KULLANMA KLAVUZU"

  ION SPA DETOKS MAKİNASI VE UYGULAMALARI

  Gençliğinizdeki gibi enerjik olmak ya da 10 yıl daha genç görünmek ister misiniz? Detoks yapmayı deneyin! Bir detoks programı, modern yaşam sonucu bedeninizde biriken sayısız toksinden sizi arındırıp, sağlıklı alışkanlıklar edinmeniz için gerekli zemini hazırlar. Detoks bedeninizin bahar temizliğidir!

  Sigara, alkol, hava kirliliği, stres, antibiyotik ve ilaçlar, hormonlu gıdalar gibi daha sayamadığımız pek çok etken vücudumuzda toksin birikimine neden olur. Bu toksinler zamanla vücudumuzun düzenini etkilemekte ve eklem ağrıları, yaşlanma, kilo, şeker gibi pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. İşte size bazı toksin kaynakları;

  Besinler ve İçecekler : İşlemden geçmiş hazır yiyecekler, kafeinli içecekler ve atıştırmalık şekerli gıdalar

  Hava Kirliliği : Egzoz dumanı, sigara dumanı, yakılan kömür ve sanayi dumanlarından oluşan sis

  Radyasyon : Bilgisayar, televizyon ve cep telefonları

  Stres : Bedenin besin emme kapasitesini, dinlenmesini ve kendini onarmasını engeller

  Kendimizi hayattan soyutlayamayacağımız gibi, bu toksinlere de maruz kalmayı önleyemeyiz. Ancak 2003 Nobel ödüllü mükemmel ION SPA DETOKS cihazı sayesinde bu toksinlerden kurtulmak artık mümkün.

  Nobel kimya ödülü 2003 yılında hücre zarlarındaki kanalların keşfine katkılarından dolayı Amerikalı bilim adamı Peter Agre ve Roderick MacKinnon’a verildi. Nobel Kimya Komitesi Başkanı Bengt Norden, basın toplantısında Peter Agre’ye, hücre zarının su kanalları keşfi üzerine ve Roderick MacKinnon için de, hücre zarlarının yapısal ve mekanik çalışmaları için ödül kazandığını açıkladı.

  Keşifleri tuzların (iyonları) ve suyun vücut hücreleri içine taşınması üzerineydi, örneğin böbrekler; birincil derecede suyu idrardan tekrar elde eder ve sinir hücrelerinde elektrik sinyalleri üreterek ve yayılmasını sağlar. Genellikle, Nobel ödülünü kimin alacağı, on yıllık dönemlerde test edilir ve gözlemlenir,bu ödül üst düzey bilim adamlarına layık görülmesine rağmen, Agre ve Mackinnon’un çalışmaları sadece 5 yıl öncesine dayanmaktadır. Bu durum Nobel Ödülü tarihinde çok nadir görülmüştür. Bu yıldaki Nobel ödülleri, Kimya, Fizyoloji ve Tıp çağdaş bilim disiplinler arasındaki araştırmalar için verilmiştir.

  Yüzyıl önce bilim adamları, insanların vücut hücrelerine su taşınması için özel kanallar olduğunu düşünüyorlardı. Ancak, 1988 yılındaki Peter Agren’in hücre zarının proteini izole ettiğini kanıtlaması ile bu şüphe ortadan kalktı. Nobel komitesi; bakteri, bitki ve memelilerde su kanalları fizyolojik ve genetik çalışmalar için bir dizi kapıyı açan belirleyici bir bulgu olduğunu belirtti. Hücre kanalının diğer tipi olan iyon kanalı sinir sistemi veya kas işlevi için çok önemlidir. Ayrıca sinir sisteminde mesaj iletmek için elektrik sinyali üretebilir. 1998 yılında Roderick MacKinnon bütün araştırma topluluğu şaşırtarak potasyum kanalının mekansal yapısını belirlemenin mümkün olduğunu kanıtladı. Ion spa Detoks cihazının temelinde bu icat bulunmaktadır.

  Peter Agre, Northfield, Minnesota ABD"de 1949 yılında doğdu. 1974 yılın da Baltimore, ABD Johns Hopkins Üniversitesinden Tıp Doktorluğu diploması aldı. Şimdi Baltimore, ABD Johns Hopkins Üniversitesinde Biyolojik Kimya ve Tıp profesörüdür.

  1956 doğumlu Roderick MacKinnon, Boston dışındaki Burlington’da büyüdü. 1982 yılında, Tufts Tıp Fakültesi, Boston-ABD de tıp doktorluğu diploması aldı. Şimdi New York, ABD Rockefeller Üniversitesinde Moleküler Nörobiyoloji ve Biyofizik profesörlüğü yapmaktadır.

  ION SPA DETOKS cihazını kullanmak çok kolay.

  Su ile doldurulmuş özel bir kabın içerisine eller veya ayaklar konularak, kesinlikle kişiye özel kullanılması gereken Array’la (elektrod) beraber cihaz çalıştırılır. Belirli bir süre sonra el ve ayaklarımızda bulunan 4000 den fazla kanal vasıtasıyla (her biri vücudumuzdaki bir organla bağlantılı olan noktalar) hücre duvarları arasında birikmiş olan toksin (zehirli) maddeler çıkmaya başlar. Sadece 30 dakikada vücudunuzu temizlemiş olursunuz.

  Bu arınma metodu hücre duvarları arasında oluşan toksin (zehirli) maddelerin vücudun dışına atılması ile son bulur. İlk 14 seans sonrasında yılda 3 yada 4 kür uygulanması son derece faydalıdır.

  Detoks el veya ayaklara uygulanan, fiziksel ve ruhsal enerjiyi yükseltmek için uygulanan bir yöntemdir. Vücudu cilt katmanlarında bulunan toksinlerden arındırır. 2003 NOBEL ÖDÜLLÜ ION SPA DETOKS cihazının evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz detoks seansları sayesinde;

  1. Herhangi bir yan etkiye maruz kalmadan; etkin ve güvenli bir tedavi olanağına sahip olursunuz.

  2. Ayrıca metabolizmanız güçlenir, oto bağışıklık sisteminiz gelişir, vücudunuzun direnci artar, enfeksiyon riski azalır. Kanın yenilenmesini sağlar.

  3. Hafızanız güçlenir, idrar kontrolü kolaylaşır, vücut pH’ı dengelenir. Baş ağrısı, romatizma vb. ağrılar hafifler.

  4. Kan şekerini düşürebilir, kolesterolü ve tansiyonu dengeleyebilir. Eklem iltihabı, gut, romatizma gibi hastalıkların tespitini sağlar.

  5. Vücut daha az su tutar, kilo kontrolü kolaylaşır. Saç dökülmeleri azaltabilir, sivilce ve cilt problemlerin giderilmesine yardımcı olur.

  6. Negatif iyonlar sayesinde endokrin sistemini dengeleyebilir, tüm sistemlerin ve organların normal çalışmasını sağlayıp, sağlığımıza bir kalkan oluşturur.

  Somut sonucunu detoks sonucunda ortaya çıkan atıkların renginden hangi organımızda yoğun toksin birikiminin olduğunu da detoksifikasyon renk tablosu’ndan görebilirsiniz.

  İON TRANSFERİ NASIL ÇALIŞIYOR?

  KULLANIMDAN ÖNCE HAZIRLIK

  1) Cihazı düz bir zemin (sehpa, masa v.b.) üzerine koyup, ısıtıcı kemeri, bilekliği ve array’ı cihaza takın.

  2) Cihazın fişini prize takınız.

  3) Arrayı suyun içine koyun, bilekliği bileğinize sıkıca bağlayın, bu bölgenin hafif nemli olmasına dikkat ediniz ve sıkı bir şekilde cilde temas ettiriniz.

  4) Uygun modunu seçmek için MODE bölümüne basınız, daha sonra doğrudan modu seçin.

  CİHAZ MOD FONKSİYONLARI

  (+) : pozitif (-) : negatif

  mod 1 : % 70 (+) % 30 (-) (Bir çok kişi için bu mod tavsiye edilir.)

  mod 2 : %100 (+)

  mod 3 : %100 (-)

  mod 4 : 15 dakika (+) 10 dakika (-) 5 dakika (+)

  mod 5 : 10 dakika (-) 15 dakika(+) 5 dakika

  (-) Zamanı (+) ve (-) tuşlar aracılığıyla ayarlayın genellikle 30 dakikaya ayarlıdır.

  Temizliğe başlamak için "START" tuşuna basın.

  5) Detoks temizliğine başlamak için ayaklarınızı suya koyun.

  6) Cihazı durdurmak istediğinizde "STOP" tuşuna basabilirsiniz.

  7) Bel kemeri iç organları ısıtmak ve karın bölgesindeki yağları eritmek içindir. “Infrared” tuşuna basıp aktif edebilirsiniz, A – B - C modları ile sıcaklığı artırıp, azaltabilirsiniz.

  8) Hijyen her koşulda çok önemlidir. Cihazı kullanırken ayaklarınızı koyduğunuz kabın içine büyük naylon torba geçirip suyu bunun içine koyup kullanmanız, işlem bittikten sonra eşyaların ve elektrod’un temizliğini eldiven ile yapmanız önemle önerilir. Sonuçta çıkan suyun cilde temas etmemesi önem arz etmektedir.

  GENEL BİLGİLER :

  -- Su kalitesi değişik ülke ve bölge şartlarına göre değişir. Elektrik akımını etkinleştirmek için bir parça tuz ekleyin. Suyun iletkenliği iyonları etkiler ve detoksifikasyon’un kalitesini belirler. Panel 0,8 amperden aşağıda gösteriyorsa, bu suya biriz tuz ekleyerek su iletkenliğini artırabilirsiniz. Ama makinenin ve array’ın uzun ömürlü olması için, fazla tuz eklemekten kaçının.

  En normal akım görüntüsü 12 ve 18 arasıdır, 1.2 ve 1.8 amper arasında olması gereken aralıktır. Akım 12 volt’dan aşağıdaysa, kolayca ölçümü etkiler ve ısınmaya yol açar.

  -- Sudaki renk değişiklikleri çarpıcı olabilse de, yalnızca suyun rengine dayanarak verilen herhangi bir hüküm çok önemli değildir. Bazı sular renk değiştirmezler ve bu daima enerjinin üretilip üretilemediğinin bir göstergesi değildir. Bir uygulamadan sonra suyun içinde bulunabilecek en iyi gösterge, kabın üzerinde su seviyesinde bulunan yağlı bir maddedir. Genellikle cildin dış katmanlarından serbest bırakılan maddeleri içerir. Uygulamadan sonraki diğer bir gösterge ise uygulama gören kişinin idrarındaki renk değişikliğinde bulunabilir.

  -- Cihazdaki; Beyaz köpükler lenf sisteminden gelen mukusu gösterir. Beyaz peynir gibi parçacıklar muhtemel mantarı gösterir. Siyah benekler, ağır metalleri gösterir. Kırmızı benekler, kan pıhtı maddesini gösterir.

  -- Beden daha iyi dengelendiği ve yüklendiği zaman, normal detoksifıkasyon kanalları (böbrekler, kolon ve karaciğer gibi) yoluyla daha iyi detoks yapabilecek hale gelir. Ünitedeki su, tuz ve metal birbirleriyle etkileşerek iyonları meydana getirir. Bu iyonlar, musluk suyunda ve filtrelenmiş suda bulunan toksinler de dahil olarak, temas ettikleri her şeyi nötralize ederler. Coğrafi konuma bağlı olarak, suda gördüklerinizin yaklaşık %20"si - %40"ı sudaki atık maddelerden ve geri kalan %60 -%80 de uygulayıcının vücudundan gelir. Detoksifıkasyon derecesini sudaki renk değişikliğiyle değil semptomlardaki düzelmeyle belirleriz. Bazı sular renk değiştirmez [bu coğrafi bölge ile ilgilidir] ve bu her zaman enerjinin üretilip üretilmediğinin bir göstergesi değildir. Bazı coğrafi bölgelerde içinde vücut parçaları olmadan bile su renk değiştirebilir. Vücut parçaları olmaksızın su renginde meydana gelen değişiklik, o bölgelerde yaygın olan endüstriyel ve kimyasal kirletici maddelerin bileşimiyle ilgilidir.

  * Genel olarak;

  - Yeşil gıdalar, bağışıklık sistemi, özellikle karaciğer ve safra kesesini besleyicidir.

  - Kırmızı gıdalar, hipofiz bezi yanı sıra kalp ve ince bağırsaklar gibi endokrin sistemi besleyicidir.

  - Turuncu gıdalar ,eklemleri besleyicidir.

  - Sarı gıdalar, dalak, mide ve pankreas gibi sindirim sistemini besleyicidir.

  - Sarı-yeşil gıdalar, böbrek, idrar, idrar yolu, idrar torbası, prostatı besleyicidir.

  - Kahverengi gıdalar, karaciğeri besleyicidir.

  - Beyaz gıdalar, solunum sistemi, yani Akciğer, kalın büyük bağırsak, lenfatik sistem ve deri besleyicidir.

  - Siyah gıdalar, dolaşım sistemi, böbrekler, karaciğer, safra kesesi ve idrar yollarını besleyicidir.

  "SORU CEVAP İLE DETOKS UYGULAMASI"

  S: Niçin detoks yapmalıyız?

  C: Her gün pek çok zararlı maddeye maruz kalmaktayız. Örneğin; yediğimiz etlerde bulunan zararlı hormon ve çeşitli antibiyotikler, sebze ve meyvelerin dış yüzeyleri bulunan birçok zararlı ilaç ve zehir kalıntıları, ofislerimizde ve evlerimizde kullandığımız bir çok materyal de bulunan ve “methanal” adı verilen radyoaktif maddeler, kullandığımız elektrikli cihazların oluşturduğu elektromanyetik alan, solunum sistemimize giren egzost gazları, endüstriyel tozlar, insan sağlığını doğrudan etkilemektedir. Sonuç olarak bu etkenler vücudumuzdaki çeşitli organlara yerleşerek kalıcı hasarlara veya alerjik durumlar oluşturarak sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Yalnızca detoksifikasyon sayesinde vücut atığı olarak da nitelendirebileceğimiz bu zararlı maddeleri çıkarıp, bizi sağlığımıza kavuşturabilir.

  Bedenimiz öncelikle yaşamsal önemi yüksek organları toksinlerden temizler ve temizleyemediği toksinleri onlardan uzak bölgelere depolar. Bedendeki toksin seviyesi yükseldikçe sağlığımız zarar görür. Bu toksinler sindirim sistemimiz ve enerji üretimimize zarar verir, bağışıklık sistemimizi zayıf düşürür ve kanser gibi bedenin kendi yapısında dejenerasyon’dan kaynaklanan hastalıklara neden olurlar.

  S: Ortalama kaç kulanım dan sonra cihazın etkisini görebiliriz?

  C: Bilindiği gibi her insanın yaşama koşulları aynı olmamakla birlikte, bu zararlı maddelere maruz kalma süresi ve sayısı da doğrudan değişmektedir. Buna göre ortalama 6-8 kullanımdan sonra cihazın etki göstereceği öngörülmektedir.

  S: Cihazın herhangi bir yan etkisi var mıdır?

  C: Yapılan uzun araştırmalar sonucunda ağız yoluyla alınan ilaçların insanlar üzerinde böbrek, mide ve bağırsak sistemlerini etkilediğini ancak SPA detoks cihazın kullanma koşullarına uyulduğu taktirde, Amerika’ da tanıtılan “Life ERL” teknolojisinin herhangi bir yan etkisi yoktur sertifikası almıştır. Detoksifikasyon programı ilaç unsurlarına uyum sağlar, pek çok kullanıcı ve bunların akrabaları ve arkadaşları vücutlarının gittikçe daha temiz ve daha sağlıklı olduğunu bildirmiştir.

  S: Detoks herhangi bir besin kaybına neden olur mu?

  C: Vücut sistemi bir bütün olarak çalışır, vücut ihtiyacı olduğunda besinleri korur, absorbe eder ve gerekli organlara tedarikini sağlar. Sisteme bakıldığında, vücudun bu atıklara gereksinimi yoktur. Sonuç olarak bu atıkların vücuttan atımı bu sistemin bir parçasıdır.

  S: Düzenli bir kür sonucunda az toksin çıktığını gördüm, bu çok sağlıklı olduğum anlamına mı geliyor? İyon temizliğini durdurmalı mıyım?

  C: Hayır. Yeni toksinlerin vücudumuza girmesini durduramayacağımızdan, 30 günlük bir aradan sonra tekrar uygulamaya devam edilmelidir. Çünkü ion spa detoks cihazı sizi sadece sağlıklı yapmaz aynı zamanda daha güzel yapar.

  S: Etkileri ne kadar sürer?

  C: Sonuçlar sizin yaşam tarzınıza bağlıdır. Başlangıçta haftada 2 ya da 3 kez. (haftada 3 defadan fazla değil) Sonra ayda bir kere ya da her üç ayda bir kere koruyucu seansları öneriyoruz.

  S: Suyun renginin değişmesi gerçekte ne anlama gelmektedir?

  C: Bazı insanlar, suyun içinde gördüğünüz şeyin doğrudan vücudunuzdan dışarı çekilen toksinler olduğunu iddia etmektedirler fakat suda meydana geldiğini gördüğünüz şeylerin çoğu doğrudan kullanılan suyla ilişkilidir. Eğer İon spa detoks makinesini içinde vücut parçaları olmaksızın bir kap suyun içinde çalıştırma fırsatınız olursa bunu kendiniz de kolayca test edebilirsiniz. Muhtemelen oldukça çarpıcı bir renk değişikliğinin meydana geldiğini göreceksiniz (yine de bazı sular renk değiştirmez, suyun içinde ayaklar olsa bile). Suyu kullanan kişi suyun nasıl görüneceğini de etkiler, bu yüzden aynı su kaynağını kullanırken bile, suyun görünüşü bireyler arasında son derece değişime uğrayabilir. İyon temizliği enerji kaynağıdır.

  Su uyarıldığında, küçük parçacıkları çıkarır ve bunlar su içinde görsel şekilde gözlenebilir hale gelir. Bu, suyun daha kirli kahverengi görünmesine yol açacaktır. Elbette, suyun ne kadar kirli olduğu, gerçek suyun içinde ne kadar çökelti olduğuyla ilgilidir. Bu prensibi görmek için bir kova suyu test ettiğinizde (suyun içinde hiçbir vücut kısmı olmayacak), suyun aslında ne kadar kirli hale geleceği aynı kaynaktan yeni bir kova su kullandığınız her seferinde aynı olacaktır. Eğer bu testi tekrar tekrar fakat her seferinde farklı bir kişi ile denediğiniz zaman suda olan şeyler şaşırtıcı şekilde farklı olabilir. Su bazen daha kirli, bazen daha temiz olur.

  Herkesin enerji absorb’lama yeteneği farklı olduğu için suyun da reaksiyonu farklı olacaktır. Unutmayınız ki, “iyi sağlık” daha iyi enerji kabiliyeti, “kötü sağlık” çok iyi olmayan enerji şeklidir.

  S: Su sıcaklığının herhangi bir önemi var mı? Uygun olan sıcaklık nedir?

  C: Herhangi bir özel sıcaklık yoktur. Rahat edeceğiniz ısı uygundur. Genellikle 40’ C önerilir. Bu sıcaklıkla iyonlaşan moleküllerin daha aktif olduğu gözlenmiştir. Ayrıca 40’ C de insan cildindeki gözeneklerin en uygun durumda olduğu gözlemlenmiştir.

  S: Su rengi önemli midir?

  C: Kendi tecrübemize göre renk kişiden kişiye değişir. Ancak insanlar etkilerini gördükleri detoksun daha yararlı bir göstergesi olduğunu belirtmiş ve daha sonraki uygulamalar için ön kayıt yaptırmaya devam etmişlerdir.

  S: Her rengin ayrı ayrı önemi nedir?

  C: Vücudumuzun dengeli kimya sağlamak için değişik renkli yiyeceklerin yenmesi çok önemlidir. Her renk kimyasal ve kimyasal bir değeri vardır. Gıda Kimyasal bileşenleri, asit-Alkali dengesini katkıda bulunur.

  S: Su içindeki siyah lekeler nedir ve bunlar nereden gelir?

  C: Siyah benekler :

  (a) Düzeneğin ortasındaki çinko çubuktan çıkan metallerdir.

  (b) Suyun kendisi içindeki ağır metallerden iyon çıkması nedeniyle.

  (c) Uygulayıcının vücudundaki metallerden iyon çıkması nedeniyle.

  S: Metalin nereden geldiğini nasıl söyleyebiliriz?

  C: Bazen metalin nereden geldiğini söyleyemeyiz. Ancak, su içinde pek çok (20"den fazla) siyah lekeler olduğu zaman bunların uygulayıcının vücudundan çıktığından kesinlikle emin olabilirsiniz.

  S: İon spa detoks makinesi ile hangi hastalıkları veya durumları tedavi edebiliriz?

  C: İon spa detoks makinesi hastalıkları ya da herhangi bir durumu iyileştirmez veya tedavi etmez. Toksinleri vücuttan dışarı çeker. Kişinin sorununa, iyon temizliğinin çözdüğü bir toksik birikimi neden oluyorsa, bu detoksifikasyon yoluyla azaltılabilir ama kesin olarak tedavi edilmez. İddialarda bulunulamaz çünkü sonuçlar önceden belli olmaz. İon spa detoks makinesi ile yukarıda söylenen aralıklarda detoksifikasyon yapmak insanlara daha büyük bir sağlık hissi verir ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olur.

  S: Farklı durumlar için farklı protokoller mi mevcut?

  C: Evet, ama detoksifikasyon dan ve dengeleyici meridyenlerden bahsettiğimizi unutmayın. Perifarik nörapati’li bir hastanın sinir ve kan dolaşım fonksiyonu büyük ölçüde zarar görmüştür. Onun detoks edilmesi daha uzun zaman alır ama detoks edilmeleri onları daha rahat ettirir ve hastalıklarının ilerleyişini muhtemelen yavaşlatır. Bazı kişiler özellikle hayat tarzlarında ve diyetlerinde değişiklik yapmaya isteklilerse hemen rahatlama yaşayabilirler.

  S: Alopatik ilaç tedavisi gören hastalar bu cihazı kullanabilir mi?

  C: İyon temizlemenin, kandaki ilaç düzeylerini düşürerek bu ilaçlarla ilgili semptomlar’ın şiddetlenmesine neden olduğu gösterilmiştir. Yaşam destekleyici ilaç tedavisi - kalp pilleri ya da kalp atışını düzenleyici ilaç tedavisi, hafif depresyon dışındaki zihinsel sağlık tedavisi- gören kişilere detoks yapılmaması tavsiye edilir.

  S: Her gün uygulama yapabilir miyim?

  C: Bilim adamları haftada 2 ya da 3 kez uygulama yapılmasını tavsiye ederler. Hasta kişilerde sıklık azaltılmalıdır. Bunun nedeni, sağlıksız kişilerin vücutlarının uygulamadan sonra "iyileşme" modu’na girmesidir ki bu sırada kendilerini yorgun ya da uyuşuk hissedebilirler. Tecrübemize göre çoğu insan uygulamadan hemen sonra kendilerini uyuşuk hissetmekte ve yararlarını birkaç gün sonra görmektedirler. Vücudun tamamen iyileşmesi için biraz zaman gerekir ve birkaç gün boyunca veya kendilerini tamamen iyileşmiş hissedene kadar müteakip bir uygulama verilmemelidir.

  S: Cihazı kullanım esnasında bazı kişilerde kaşınma oluyor. Neden?

  C: Elektronların kutup değiştirmesi esnasında bazı insanların kaşıntı hissetmesi olağan bir durumdur.

  S: Hangi saatlerde kullanılması daha uygundur.

  C: Herhangi bir özel kullanım zamanı yoktur, günün her saatinde kullanabilirsiniz. Fakat yemekler den 2 saat sonra veya spordan hemen sonra kullanılması tavsiye edilir.

  S: Ne kadar süre boyunca uygulama yapmalıyım?

  C: Bir yetişkin vücudunda kan döngüsünün bir tam devri yaklaşık 20 dakika sürer. Bu yüzden makinede 20 dakikadan daha az bir süre kalmak herhangi bir şekilde zararlı olmayacak ama yararlı da olmayacaktır. Bu döngü çocuklar için çok daha azdır ve tavsiye edilen uygulama sayısı bunu yansıtır. Yetişkinler tam 30 dakika, çocuklar 15 dakika uygulamalıdır. 5 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

  S: Detoks ’un neyi tedavi ettiği konusunda bir kanıtınız var mı?

  C: Makine bir şeyi tedavi etmez. Bu yalnızca vücudunuzun, öz-detoksifikasyonu harekete geçiren bio-enerji alanlarını yeniden dengeleyen bir makinedir. Elektro manyetik alanlar dengelendiğinde vücut organları doğal olarak daha iyi iş görecektir.

  S: Ne tür gelişmeler fark edebilirim?

  C:- Akciğer, karaciğer ve böbrek işleyişinin düzene girmesi,

  - Genel kan dolaşımının ve metabolizmanın düzenlenmesine,

  - Eklem iltihabı (Artrit) şikayetlerinin azalmasına,

  - Baş ağrılarının ve migrenin giderilmesine,

  - Cilt sorunlarının daha hızlı iyileşmesine,

  - Civa ve ağır metal detoksifikasyonu’na,

  - Tüm vücudun sağlığını ve dengesini geliştirmeye,

  - Menstrüel ağrıların azalmasına yardımcı olur.

  S: Bir uygulama sonrası aktivitelerimde sınırlama olacak mı?

  C: Hayır olmayacak, gündelik işlerinize her zamanki gibi devam edebilirsiniz. Tecrübe edilen en yaygın olumsuz etki, uygulamadan hemen sonra yorgunluk hissedilmesi ve faydaların sonraki bir kaç gün içinde hissedilmesidir.

  S: Uygulama yapılmaması gereken durumlar nelerdir?

  C: İon detoks cihazı ile iyon temizliği, pek çok kişi için güvenlidir. Fakat aşağıdaki kişilere Detoks uygulaması yapılmamalıdır.

  - Kalp pili taşıyan kişiler, kalp nakli olan hastalar.

  - Organ nakli yapılmış kişiler.

  - Kan inceltici ilaç kullananlar.

  - Epilepsi hastaları.

  - Hemofili hastaları.

  - O anda herhangi bir radyoterapi veya kemoterapi tedavisi gören kişiler,

  - Kan kanseri olan kişiler

  - Hamilelik sırasında (veya hamilelik şüphesi sırasında),emziren kadınlar

  - Ateşli hastalığı olanlar

  - Halen tedavileri devam eden veya edecek olan kişiler

  - Psikolojik tedavi gören ve ilaç kullanan kişiler

  - Tip 1 Diyabetli kişiler,(İnsülin kullananlar)

  - Ayaklarında açık yaraları olan kişiler

  - 5 yaş altı çocuklar…

  S: Özel eğitime ihtiyacım olacak mı?

  C: Kendi düşüncemize göre bu sistemlerin herhangi birini çalıştırmak için özel eğitim gerekmez. Her ünitede tüm talimatlar sağlanır. Ancak "Eğitim" öneren bazı kuruluşlar vardı ki bunun gereksiz olduğuna inanıyoruz. Bu üniteleri uzman kişilerin yanı sıra özel olarak aileler ve kişiler de satın alıp kullanabilir.

  S: Array’ın (elektrod) ömrü ne kadardır?

  C: İon detoks cihazının array’ı (elektrod) 30 dk. seansa karşılık kullanım sayısı 15-20 defadır. Maksimum olarak 10 Saat kullanılmalıdır. Uzun süreli kullanım yalnızca pas oluşmasına ve gerçek bir detoksun gerçekleşememesine yol açacaktır.

  S: İnsanlar kullanırken neden hafifçe gıdıklanma hissederler? Ayak derisine zarar verir mi?

  C: Enerji üreten elektroliz ciltde hafif bir uyarıcı etki yapar, yalnızca az sayıda kişi biraz gıdıklanma olarak hissedebilir, bu normal bir şeydir. Laboratuar araştırmasının sonucuna göre elektroliz kaplamanın enerji yoğunluğu cildimizin yüklenebileceği enerji aralığındadır, uzun süre kullanılsa bile cildimize zarar vermez.

  S: Âdet gören kadınlar da kullanabilir mi?

  C: Evet, kullanabilirler.

  S: Tedaviden sonra, Aktivitelerimden vazgeçecek miyim?

  C: Hayır, günlük iş yaşantınıza her zamanki gibi gidebilirsiniz. Yaşamış olduğumuz en yaygın yan etkisi, tedaviden sonra yorgun hissediliyor olması birkaç gün içinde faydalarını hissediyor olacaksınız.

  S: İyon temizleme makinesini ameliyattan sonra kullanılabilir miyiz?

  C: Hastalar iyileştikten en az altı hafta sonra kullanabilirler.

  S: Ayağımız düzeneğe dokunduğunda bir elektrik şoku yaşar mıyız?

  C: Ayağınız düzeneğe dokunduğunda elektrik şoku yaşamazsınız, tehlike yoktur. Makine otomatik koruma önlemine sahiptir, yani vücutlarımıza zarar vermez. Sudaki elektrik güvenlik aralığının üzerine çıktığında güç kesilecek ve çalışması duracaktır.

  S: SPA detoks cihazının ayak terlemesi ve dermatophytosis hastalığına tedavi edici etkisi olduğu söyleniyor. Doğru mudur?

  C: Evet doğrudur.

  Yorumları göster

Ürünü Paylaş

E-Posta ile Paylaş Facebook ta Paylaş Twitter da Paylaş Google Buzz da Paylaş Digg de Paylaş
KALICI MAKYAJ